KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13767392
*
nr 1376 7392
David Bracken
(f. 1930), Sverige
Akvarell, Utsikt från Fersenska Terrassen. Signerad, 35x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x72 cm
David Bracken, svensk bildkonstnär född 1930.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 20:36:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 20:16:16
1
Vinnande bud
1/2 20:23:58
2
1.300 kr
1/2 20:23:58
1
1.400 kr (Budbetjänt)
1/2 20:24:35
2
1.500 kr
1/2 20:24:35
1
1.600 kr (Budbetjänt)
1/2 20:25:28
2
1.700 kr
1/2 20:25:28
1
1.800 kr (Budbetjänt)
1/2 20:25:54
2
1.900 kr
1/2 20:25:54
1
2.000 kr (Budbetjänt)
1/2 20:28:24
2
2.200 kr
1/2 20:28:24
1
(budbetjänt)
1/2 20:29:34
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller david bracken svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
David Bracken
David Bracken, svensk bildkonstnär född 1930.
Läs om budbetjänten
nr 1376 7392
David Bracken
(f. 1930), Sverige
Akvarell, Utsikt från Fersenska Terrassen. Signerad, 35x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x72 cm
David Bracken, svensk bildkonstnär född 1930.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/2 20:16:16 | 1 | Vinnande bud |
1/2 20:23:58 | 2 | 1.300 kr |
1/2 20:23:58 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
1/2 20:24:35 | 2 | 1.500 kr |
1/2 20:24:35 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
1/2 20:25:28 | 2 | 1.700 kr |
1/2 20:25:28 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
1/2 20:25:54 | 2 | 1.900 kr |
1/2 20:25:54 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
1/2 20:28:24 | 2 | 2.200 kr |
1/2 20:28:24 | 1 | (budbetjänt) |
1/2 20:29:34 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller david bracken svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49